Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
16. 2. 2018  |  11.57
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

16. 2. 2018

Světový novinový kongres přinese inspirace pro lokální vydavatele zpráv i malé a střední vydavatele

Na 70. světovém kongresu novin a zpravodajských médií, který proběhne ve dnech 6. a ž 8. června 2018 v portugalském Estorilu budou diskutována také témata, která jsou inspirující a zajímavá především pro malé, střední a lokální vydavatele.

15. 2. 2018

E-privacy v rámci bulharského předsednictví zaostává za dalšími prioritními návrhy

Navzdory silnému důrazu, který bulharské předsednictví kladlo na stanovení ambiciózních cílů na začátku roku, nezdá se, že budou diskuse v případě ePrivacy postupovat rychleji. Za prvé, další návrhy, jako je nařízení o volném toku dat nebo o elektronickém komunikačním kódu, jsou na cestě k jednání v rámci trialogu, což tlačí návrh směrnice o ePrivacy do pozadí.

15. 2. 2018

Postoje spotřebitelů ohledně osobních dat a soukromí se mění

LONDÝN: V době, kdy se společnosti obtížně připravují na GDPR – které začne být účinné za méně než 100 dní – naznačuje nová studie, že probíhá významná změna v postoji spotřebitelů k otázce osobních údajů a soukromí.

14. 2. 2018

Hodnota akcií novinových společností roste, Facebook a Google klesají

Novinová krize, co to bylo? Přinejmenším někteří vydavatelé řídí úspěšně přechod do nového světa médií, který není tak špatný. V posledních letech IT giganti, jako jsou Facebook a zejména Alphabet (dříve Google) hluboce znepokojovali tradiční vydavatele tisku, protože získávali vysoký podíl z příjmů z reklamy, které dříve získávala tištěná média. Ale mezitím se ukázalo, že vydavatelé novin mohou také úspěšně manévrovat v digitálním světě.

13. 2. 2018

Autorská práva: Začala diskuse o novém textu Evropské rady k článku 11

Po setkání výboru Coreper, které na politické úrovni projednávalo soubor autorských práv a v jeho rámci zavedení práv vydavatelů, bulharské předsednictví minulý týden vydalo svůj první návrh k článku 11, o němž 12. 2. 2018 jednali národní odborníci z jednotlivých členských států.

13. 2. 2018

Ještě tři dny se lze přihlásit na DIS 2018 za sníženou cenu

Dne 14. února skončí zvýhodněná nabídka účasti na konferenci Digital Innovators (DIS). FIPP vyzývá zájemce, aby ještě využili možnosti nižší ceny účastnického poplatku.

12. 2. 2018

Evropský parlament schválil text nařízení o geo-blokování: obsah chráněný autorskými právy je vyloučen z oblasti působnosti

Dne 6. února přijal Evropský parlament na plenárním zasedání ve Štrasburku legislativní usnesení o navrhovaném nařízení o geo-blokování.

12. 2. 2018

Nový vývoj v souvislosti s irským návrhem zákona o alkoholu

Nový vývoj se objevil v dlouhodobě projednávaném dokumentu – irském zákonu o alkoholu. V prosinci 2015 Irsko navrhlo nový zákon o veřejném zdraví, který zahrnoval přísná omezení reklamy.

11. 2. 2018

Prezentace výsledků MEDIA PROJEKTU a STARCHMETRIXU 8. 2. 2018

Ve čtvrtek 8. února 2018 proběhla pravidelná prezentace výsledků výzkumu čtenosti tisku MEDIA PROJEKT za 3. a 4. čtvrtletí 2017 a výzkumu účinnosti inzerce v časopisech STARCHMETRIX 2017. Zde se můžete seznámit s tiskovou zprávou Unie vydavatelů vydanou při této příležitosti.

9. 2. 2018

Britská vláda chce zachránit místní noviny

Je ironií, že země původu volného tržního hospodářství by mohla pomocí státní podpory brzy podpořit trh s novinami nacházející se v nouzi.