Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
20. 7. 2017  |  17.11
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

13. 9. 2017

KONFERENCE: Ochrana osobních údajů – jste dobře připraveni na GDPR?

Dne 25. 5. 2018 vstoupí v platnost ve všech státech EU, včetně ČR nové nařízení na ochranu osobních údajů, neboli General Data Protection Regulation (GDPR).

20. 7. 2017

Deníky mají vysokou důvěryhodnost

Aktuální výsledky průzkumu provedeného německou výzkumnou pracovní skupinou Wahlen ukazují: regionální a celostátní noviny požívají nejvyšší důvěryhodnosti ze všech médií.

20. 7. 2017

ENPA a EMMA se vážně zabývají ohrožením investigativní žurnalistiky v Polsku

Obě asociace s velkým znepokojením oznámily, že se minulý týden dozvěděly o případu polského investigativního novináře z deníku „Gazeta Wyborcza“.

20. 7. 2017

Náklad deníků v Německu pokles, roste prodej novinových týdeníků

Podle údajů o prodeji německých deníků za 2. čtvrtletí 2017, které zveřejnila organizace zabývající se ověřováním nákladů IVW ztratily tituly Bild a Bild am Sonntag 9 % nákladu. Na druhou stranu se zvýšil prodej menších týdeníků.

19. 7. 2017

Deset otázek pro nastupujícího ředitele FIPP Jamese Hewese

Jedním z prvních úkolů pro Jamese Hewese, nastupujícího prezidenta a CEO FIPP je zajistit, aby organizace lépe reflektovala a odpovídala na požadavky členů a perspektivních členů – na všech platformách, včetně tisku.

19. 7. 2017

Facebook chystá spuštění nového produktu pro předplatné

Campbell Brown, jeden z nejvyšších manažerů společnosti Facebook, sdělil, že tato největší platforma sociálních médií vyslechla nářek vydavatelů novin a přistoupila k akci.

18. 7. 2017

Media chystají ofenzívu proti Googlu a Facebooku

Web Mediálne.sk informuje o iniciativě téměř 2 000 online médií v Severní Americe sdružených v asociaci News Media Alliance, která chystají společná postup vůči internetovým obrům Google a Facebook.

17. 7. 2017

Kampaň německých časopisů na podporu svobody tisku

Německá asociace vydavatelů časopisů VDZ uspořádala v souvislosti s konáním setkání konference G20 v Hamburku mediální kampaň na podporu svobody tisku.

17. 7. 2017

Rakouská VOEZ vyhlásila další ročník ceny pro nejlepší mediální výzkumnou práci

S cílem podporovat vědecky fundovaný a tématicky prakticky orientovaný oborový vědecký výzkum vypsala rakouská asociace vydavatelů tisku VÖZ již po osmé soutěž Förderpreis Medienforschung o cenu Hannes-Haas-Nachwuchspreis. Cena je dotovaná ve výši 2 000 Euro a je udělována jednou ročně magisterským, diplomovým, doktorským a habilitačním pracím.

14. 7. 2017

Graf týdne: Jak se spotřebitelé dostávají ke zpravodajství?

Celkem 65 % uživatelů (73 % pod 35 let) zpravodajských webů přichází tzv. „vedlejšími branami“, což z nich činí brány hlavní. Největšími zdroji webového provozu jsou ale stále stránky a aplikace samotných poskytovatelů zpravodajství.