Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
14. 2. 2019  |  19.30
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

15. 2. 2019

Piráti a jachtaři na jedné platformě?

S tím, jak úspěšně postupuje projednávání legislativního návrhu evropské směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu, ztrácí někteří reprezentanti digitálních platforem klid. Typickou ukázkou takového vývoje je prohlášení Ivo Lukačoviče na jeho twitterovém účtu, kde říká: „“Pokud bude i jen titulek článku chráněný autorským právem, nebudou ve vyhledávačích žádné odkazy na stránky médií. Žádná daň z odkazu nebude.“

14. 2. 2019

Návrh evropské směrnice o autorských právech na jednotném digitálním trhu prošel úspěšně dalším důležitým krokem

Dne 13. února 2019 se uzavřela trojstranná jednání zástupců Evropského parlamentu, Evropské komise a Rady EU o návrhu směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. K dokončení legislativního procesu teď chybí již jen závěrečné hlasování pléna Evropského parlamentu.

14. 2. 2019

Vydavatelé časopisů využívají nový zpravodajský servis společnosti Apple. Noviny nikoliv.

Apple říká, že chce pomáhat zachránit žurnalistiku. Vše, co chce na oplátku, je polovina všech výnosů, které novináři vytváří, pokud budou prodávat svoje materiály prostřednictvím připravované nové předplatné služby společnosti Apple.

13. 2. 2019

Svobodu pro filipínskou novinářku Marii Ressovou

Jak dnes oznámila Světová asociace novin a vydavatelů zpravodajství WAN-IFRA, byla zatčena a postavena před soud loňská laureátka významné ceny pro ochránce svobody tisku a šíření informací Zlaté pero svobody paní Maria Ressa.

12. 2. 2019

Představení analytického nástroje Audience Explorer pro malé a střední vydavatele zpravodajství

Audience Explorer je bezplatný a snadno použitelný nástroj pro analýzu pro malé a střední vydavatele, který identifikuje věrné a angažované uživatele, obrací na ně pozornost, a přispívá tak k řízení dopadu žurnalistiky - a příjmů vydavatelů.

5. 2. 2019

Všichni účastníci dnešního semináře se shodli, že formulace evropské směrnice o autorských právech mají být co nejpřesnější

V Poslanecké sněmovně uspořádal dne 5. února 2019 poslanec ODS Martin Kupka seminář na téma Budoucnost ochrany autorských práv v Evropské unii a České republice věnovaný především dosud stále otevřeným článkům 11 a 13 projednávané evropské směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu.

23. 1. 2019

Valná hromada Unie vydavatelů přijala nové stanovy a zvolila správní radu

Dne 23. ledna 2019 se uskutečnila valná hromada Unie vydavatelů, které se zúčastnili téměř všichni členové této asociace vydavatelů novin a časopisů v České republice.

21. 1. 2019

Autorská práva: Dohoda v Radě nebyla dosažena, plánovaný trialog byl zrušen

Velvyslanci členských zemí ve výboru Coreper se setkali v pátek 18. 1. 2019, protože rumunské předsednictví se pokusilo získat aktualizovaný mandát pro poslední trialog plánovaný na 21. 1. 2019.

18. 1. 2019

Bez nové legislativy hrozí zánik žurnalistické profese

Dne 18. ledna 2019 zveřejnil zpravodajský server Flowee rozhovor s výkonným ředitelem Unie vydavatelů Václavem Machem. Rozhovor se týká nové evropské legislativy v oblasti autorských práv v digitálním prostředí, zejména toho co nová legislativa přinese vydavatelům. Vyvrací také mýty týkající se tzv. cenzury internetu a další falešné informace, které jsou v souvislosti s jednáním o nové legislativě šířeny.