Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
23. 4. 2018  |  13.53
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

20. 4. 2018

Vyjádření k veřejnému oznámení vydavatelství Mladá fronta o vystoupení týdeníku Euro z měření v rámci MEDIA PROJEKTU

Unie vydavatelů se seznámila s dnešním oznámením vydavatelství Mladá fronta o tom, že hodlá vystoupit s titulem Euro z výzkumu čtenosti MEDIA PROJEKT. Unie vydavatelů považuje toto prohlášení za závažné.

19. 4. 2018

Evropští vydavatelé vítají návrh poslance Evropského parlamentu Axela Vosse

Evropské asociace vydavatelů novin a časopisů EMMA (European Magazine Media Association), ENPA (European Newspaper Publishers´ Association), EPC (European Publishers Council) a NME (News Media Europe) vydaly společné prohlášení, v němž vítají podporu práv vydavatelů v návrhu zpravodaje právního výboru Evropského parlamentu poslance Axela Vosse.

19. 4. 2018

Připojte se k nám na konferenci Sdělovací prostředky a pluralita: jak restartovat základní pilíř EU

EMMA a ENPA vyzývá všechny své členy k účasti na konferenci o svobodě tisku, kterou pořádá Svaz vydavatelů Bulharska ve spolupráci s EMMA a ENPA, Evropskou federací novinářů a s Reportéry bez hranic, ECPMF, Asociací evropských novinářů. Akce se bude konat dne 16. května 2018 v Sofii.

19. 4. 2018

Ředitel WAN-IFRA zve české vydavatele na kongres do Estorilu

Na dnešní schůzce s výkonným ředitelem Unie vydavatelů V. Machem pozval CEO WAN-IFRA Vincent Peyregne, který vystoupil na 5. 4. 2018 v Praze na konferenci Internet Advertising Conference 2018, aby se zúčastnili letošního 70. světového novinového kongresu, který proběhne 6. až 8. června 2018 v portugalském Estorilu.

19. 4. 2018

V Dublinu proběhla mezinárodní konference EMEA Child Safety Summit

Ve dnech 18. a 19. dubna 2018 proběhla v irském Dublinu mezinárodní konference EMEA Child Safety Summit zaměřená na bezpečnost a ochranu děti v digitálním prostředí.

17. 4. 2018

Autorská práva: Rada Evropy přijala své stanovisko

V Radě Evropy proběhla dne 28. března poslední schůze o článku 11. Výsledek schůze je, že většina členských států nyní podporuje právo, nicméně znění snižuje rozsah působnosti článku 11, a to zejména vyloučením úryvků, které nejsou kreativní.

17. 4. 2018

Parlament a Rada se brzy dohodnou na novele směrnice o AVMS

Směrnice o audiovizuálních mediálních službách je ve stavu finalizace. Evropští zákonodárci usilují o konečnou dohodu v rámci bulharského předsednictví Rady, tedy před převzetím Rakouskem dne 1. července.

16. 4. 2018

60 procent čtenářů si loni vybavilo danou reklamu v tištěných médiích

Dne 13. 4. 2018 proběhl seminář určený pro pracovníky vydavatelů a mediálních agentur, který uspořádala agentura GfK Czech a Unie vydavatelů k bližšímu seznámení uživatelů s výzkumem StarchMetrix a možnostmi jeho využití v obchodní praxi vydavatelů a mediálních agentur. Seminář je také příležitostí připomenout některé základní poznatky výzkumu a vývoj hlavních ukazatelů efektivity tiskové reklamy v časopisech, který ukazuje, že zájem o tiskovou inzerci ze strany čtenářů tisku neklesá.

16. 4. 2018

Novinky o ePrivacy: nový text předsednictví Rady Evropy

Dne 13. dubna zveřejnilo bulharské předsednictví nový text založený na diskusích, které se konaly ve dnech 13. - 28. března v pracovní skupině pro telekomunikace, a na písemných připomínkách delegací.

16. 4. 2018

Spotřební právo: Nový balíček Komise obsahuje dalekosáhlé závazky vydavatelů

Dne 11. dubna zveřejnila Evropská komise své návrhy v rámci balíčku Nový úděl pro spotřebitele, jehož cílem je posílit ochranu spotřebitelů na vnitřním trhu.