Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

27. 3. 2020

Britská Market Research Society doporučuje přerušit face-to-face výzkum jako odpověď odvětví na Covid-19

Britská Market Research Society (MRS) doporučila, aby se během epidemie Covid-19 neprováděl face-to-face výzkum, takže agentury upravují své postupy v reakci na vládní doporučení s cílem omezit sociální kontakt.

27. 3. 2020

Otázky a odpovědi BDZV k současné krizi

Německý svaz vydavatelů novin BDZV publikoval na své webové stránce některé odpovědi na otázky, které vznikají v souvislosti s rozšířením nemoci Covid-19 mezi vydavateli tisku. Část otázek i odpovědí může být zajímavá i v českém prostředí

26. 3. 2020

Koronavirová krize zvyšuje prodej časopisů vydavatelství Gruner + Jahr

Potřeba informací v důsledku koronavirové pandemie jasně zvyšuje nejen užívání digitálních médií, ale také časopisů. Jak nově uvádí německé vydavatelství Gruner + Jahr, roste tento týden zájem o jím vydávané zpravodajské časopisy, časopisy o vědě a společenské časopisy.

25. 3. 2020

Akce WAN-IFRA na podporu vydavatelů

Světová asociace vydavatelů novin a zpravodajství WAN-IFRA spustila sérii webinářů, které se zabývají hlavními hrozbami, kterým čelí v současné situaci noviny a zpravodajská média. Webináře čerpají z praktických zkušeností médii z celého světa. Program webinářů se postupně rozšiřuje na základě dotazů od členů WAN-IFRA.

24. 3. 2020

Vydavatelé pomáhají lidem orientovat v čase koronaviru

Všichni společně se v těchto dnech nacházíme v obtížné situaci, jejíž dopady na naše odvětví lze zatím jen obtížně předpovídat. I v těchto podmínkách ale vydavatelé a jejich zaměstnanci naplňují s ohromným nasazením poslání, které má tisk ve společnosti. Jsou to samozřejmě hlavně lékaři, zdravotní sestry, hasiči, policie a další, kteří jsou oprávněnými hrdiny dneška a nacházejí se v první linii boje s koronavirovou epidemií. Ale také novináři, fotografové, reportéři a další tvůrci obsahu plní iniciativně své úkoly.

23. 3. 2020

Kancelář Unie vydavatelů pracuje z domova

Vážení, z důvodu karanténních opatření pracují zaměstnanci kanceláře Unie vydavatelů v tomto týdnu z domova. Se svými dotazy se obracejte, prosíme, na níže uvedené kontakty:

20. 3. 2020

Novinky z evropské legislativy

Zatímco lidé v celé Evropě zažívají karanténu, omezení cestování a další opatření zaměřená na sociální distanci, význam spolehlivých zpravodajských médií a novinářské práce je zjevnější než kdy jindy. Podle zvláštní zprávy, kterou nedávno zpracoval Edelman Trust Barometer (sběr dat od 6. do 10. března) jsou lidé pod hrozbou COVID-19 ještě více znepokojeni šířením dezinformací. Občané aktivně vyhledávají a ve svém každodenním životě jsou závislí na včasných informacích o šíření viru a jeho důsledcích. Nejvýznamnější zpravodajské organizace zůstávají nejdůvěryhodnějšími zdroji, a to i víc než vládní instituce.

20. 3. 2020

WAN-IFRA spouští projekt Coronovirus in the Newsroom

WAN-IFRA vytvořila webovou stránku, na které chce upozornit na to, jak se redakce po celém světě vyrovnávají s COVID – 19. Na stránce budou publikovány články z vlastních a spolehlivých zdrojů.

17. 3. 2020

WAN-IFRA zahajuje řadu akcí, které pomáhají urychlit, podporovat a koordinovat globální úsilí vydavatelů novin v boji s důsledky koronaviru

V souvislosti se svým trvalým závazkem zabývat se bezpečností novinářů a kontinuitou kritického poslání tisku pořádá WAN-IFRA sérii živých webových diskusí a webinářů, které mají řešit některé z hlavních výzev, kterým v souvislosti s rozšířením koronaviru čelí globálně noviny a zpravodajská média.

16. 3. 2020

Bezplatný webový seminář WPF: Výroba novin v době COVID-19

World Printers´ Forum – odborná sekce Světové Asociace vydavatelů novin a zpravodajství WAN-IFRA pořádá speciální seminář.