Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
21. 9. 2017  |  20.24
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

21. 9. 2017

Největší mediální společnosti v Evropě 2016/17

Vzhledem k tomu, že řeč o mediálních společnostech pokračuje s výrazným negativním podtónem tváří v tvář pokračující dominanci z Facebook / Google / Amazon, je zajímavé vidět, že všechny zprávy nejsou špatné, pokud se jedná o inteligentní moderní mediální společnosti.

19. 9. 2017

Autorská práva: Diskuse Rady Evropy a novinky z Evropského parlamentu

Pracovní skupina pro duševní vlastnictví v Radě projednala první návrh kompromisního textu estonského předsednictví o autorských právech na zasedání, které proběhlo 11. a 12. 9. 2017.

19. 9. 2017

Diskuse o ePrivacy v Evropském parlamentu pokračuje

DStínové setkání o návrh nařízení o ePrivacy probíhají v Evropském parlamentu ve výborech LIBE, ITRE, IMCO a JURI. Tyto stínové schůzky určí výsledné kompromisní pozměňovací návrhy.

19. 9. 2017

Eurokomisař Oettinger vyzývá vydavatele k žalobě proti ARD a ZDF

Günter Oettinger sice již není odpovědný jako evropský komisař za oblast digitální ekonomiky, ale stále se tuto tématiku zajímá a radí vydavatelům, aby se obrátili se stížností na Evropskou komisi proti německým veřejnoprávním televizím ARD a ZDF.

19. 9. 2017

Odpověď vydavatelství G+J na současné výzvy

Jako jedno z předních evropských vydavatelství prochází Gruner + Jahr obdobím významného přechodu. Julia Jäkel, generální ředitelka, uvádí, jak to podnik dosud dokázal a načrtává cestu do budoucna, ve svém rozhovoru s reportérem FIPP Jonem Watkinsem před 41. světovým kongresem FIPP, kde vystoupí jako mluvčí.

19. 9. 2017

Ochrana whistle-blowerů získává podporu v Evropském parlamentu

Dne 4. září výbory CONT i výbor ECON přijaly návrh stanoviska k legitimování opatření na ochranu whistle-blowerů. Dne 7. září byl projednán tentýž návrh a návrh stanoviska byl přijat ve výboru LIBE. Změny byly rovněž projednány ve výboru JURI. Navíc výbor AFCO přijal svůj návrh stanoviska dne 11. září.

19. 9. 2017

Potírání falešných zpráv, iniciativy komisařky Gabrielové přichází

Nová digitální komisařka Mariya Gabrielová nedávno oznámila svůj akční plán týkající se falešných zpráv. V příštích 2-3 měsících zahájí veřejnou konzultaci v této věci. Řekla novinářům, že se ještě nerozhodla, jestli by to mělo vést k tvrdší legislativě. Zároveň připravuje skupinu na vysoké úrovni k otázce falešných zpráv.

19. 9. 2017

Upozornění a akce: EMMA-ENPA reaguje na konzultaci

V souvislosti s evaluací směrnice 2000/31 o elektronickém obchodu, kterou zahájila Evropská komise v lednu 2017, EMMA-ENPA 19. 9. 2017 společně reagovala na konzultaci, což bylo následováno žádostí poradce pověřeného Komisí, aby provedla studii o „režimu odpovědnosti“ a „postupech pro upozornění a akci“.

18. 9. 2017

Miliardář Lebeděv se zajímá koupi deníku Metro ve Velké Británii

U vlastníka titulů Evening Standard a Independent byla zaznamenána snaha koupit deník Metro od jeho současného vydavatele, společnosti DMGT. DMGT, který je vydavatelem deníků Daily Mail a Mirror, zvažoval prodej Metra jako součást větší podnikatelské aktivity.

18. 9. 2017

Přední digitální vydavatelé objevují novou platformu: tisk

Tisková média možná jsou v útlumu, ale vydavatelé se zaměřením na luxus – dokonce i několik těch „čistě“ digitálních – směřují stále více k „materiálnu“.