Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
12. 6. 2019  |  18.00
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

12. 6. 2019

Co dělají vydavatelé ve věci reklamy

Na Světovém kongresu zpravodajských médií WAN-IFRA v Glasgowě (WNMC.19) se panel odborníků z celého světa zabýval tím, jak mohou vydavatelé bránit a zvyšovat své příjmy z reklamy, a jak vypadají nejlepší praktiky sloužící k demonstrování návratnosti investic na tradičních platformách.

11. 6. 2019

Soutěž excelence ve výzkumu časopisů

Mezinárodní federace vydavatelů časopisů FIPP pořádá i v letošním roce další ročník mezinárodní soutěže časopiseckých výzkumů FIPP Insight Awards. Ocenění FIPP UPM Insight Awards oceňuje nejúčinnější výzkumné a podpůrné projekty z celého časopiseckého odvětví. Ročník 2019 vyhodnotí nejlepší výzkumné projekty, které dokazují účinnost časopisecké inzerce a zlepšují pozitivní obraz časopisů nebo významně ovlivňují výkonnost jednotlivých vydavatelských společností či časopisových značek.

10. 6. 2019

Spotřebitelé dávají přednost soukromí, proto celosvětově vykazuje nejrychlejší růst vyhledavač DuckDuckGo

Podle nejnovějších údajů společnosti Statcounter jsou vyhledávače založené na ochraně soukromí stále populárnější. DuckDuckGo, vyhledávač, který nesleduje aktivitu uživatelů, zaznamenal nejvyšší růst podílu na trhu mobilních vyhledávačů mezi rokem 2016 a 2019, který představuje nárůst o 366,7%.

9. 6. 2019

Celosvětově spotřebitelé stráví na mobilu 800 hodin ročně

Podle agentury Zenith doba, kterou spotřebitelé na celém světě strávili přístupem na mobilní internet, vzrostla z 80 minut denně v roce 2015 na 130 minut denně v roce 2019. To odpovídá průměrnému růstu 13% ročně, což znamená, že spotřebitelé na celém světě nyní tráví v průměru 800 hodin ročně přístupem k obsahu prostřednictvím mobilních telefonů - a celkový počet do roku 2021 by měl vzrůst na 930 hodin.

7. 6. 2019

Google se odvolal proti pokutě udělené Evropskou komisí

Společnost Google oznámila, že se odvolá proti rozhodnutí Evropské komise, kterým jí byla uložena pokuta ve výši 1,49 mld. Euro za používání monopolistických praktik. Záležitostí se tak bude zabývat soudní dvůr EU. Mluvčí Evropské komise oznámil, že komise bude u soudu bránit své rozhodnutí.

5. 6. 2019

WAN-IFRA spouští nový program na podporu lokální žurnalistiky v Evropě.

WAN-IFRA, Světová asociace vydavatelů novin a zpravodajství, zahajuje realizaci evropského programu zaměřeného na transformaci zpravodajství a přípravu personálu určeného pro regionální a místní vydavatele novin a zpravodajství. Projekt se uskuteční ve spolupráci s iniciativou Google News Initiative. WAN-IFRA vyzývá vydavatele k přihlášení do projektu.

4. 6. 2019

Fernando de Yarza byl zvolen prezidentem WAN-IFRA

Během 71. výročního kongresu WAN-IFRA v Glasgow ve Skotsku byl prezidentem Světové asociace vydavatelů zpráv WAN-IFRA zvolen Fernando de Yarza López-Madrazo, prezident španělského vydavatelství Henneo. WAN-IFRA také jmenovala nového předsedu a místopředsedu Světového fóra šéfredaktorů. Čtrnáct vedoucích pracovníků z předních společností působících v oblasti zpravodajských médií bylo rovněž zvoleno za nové členy představenstva WAN-IFRA.

3. 6. 2019

Vítězové soutěže World Digital Media Awards byli vyhlášeni na Světovém kongresu zpravodajských médií 2019

Vítězové letošních ocenění World Digital Media Awards opět ukázali, jak lze získat čtenáře kvalitním podáním zpráv a obsahem, který je přínosný a relevantní pro jejich život, což může vytvořit dlouhou cestu vybudování trvalého vztahu mezi tituly a čtenáři.

2. 6. 2019

Jamal Khashoggi získal ocenění Golden Pen of Freedom 2019

Dave Callaway, prezident Světového fóra šéfredaktorů udělil cenu Zlatého pera svobody Jamalu Khashoggimu na Světovém kongresu zpravodajských médií ve skotském Glasgově 1. června 2019. Saúdský novinář a filmař Safa Al Ahmad tuto cenu přijal jménem rodiny Jamala Khashoggiho.

2. 6. 2019

Svobodná média nejsou volitelným doplňkem, řekl britský ministr zahraničí Jeremy Hunt na zahájení Světového kongresu WAN-IFRA

Ve dnech 1. a 3. června 2019 proběhl ve skotském 71. světový kongres zpravodajských médií WAN-IFRA, který je každoročním nejvýznamnějším setkáním představitelů vydavatelského průmyslu. Na úvod akce vystoupil britský ministr zahraničí Jeremy Hunt, který přivítal účastníky akce a vyjádřil se také k otázkám svobody tisku.