Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet
Domácí stránka  | Aktuality

Aktuality

14. 10. 2019

Novinky z evropské legistativy

Neúspěšné jednání pracovní skupiny pro telekomunikace 11. října o návrhu nařízení o e-Privacy skončilo bez dohody o předložení návrhu Coreperu. Francie, Polsko, Lucembursko, Česká republika, Portugalsko a Itálie vyjádřily různé obavy a požádaly o další technické diskuse.

11. 10. 2019

Jak vydavatelé rozšiřují své publikum na TikToku, aplikaci, která má přes půl miliardy uživatelů

Tiktok, aplikace pro krátké video, má po celém světě přes půl miliardy aktivních uživatelů, přičemž dvě třetiny z nich jsou mladší než 30 let. Navíc 60% jejích uživatelů v USA je ve věku mezi 16 a 24 lety. Stala se nejstahovanější aplikací v App Store a na začátku roku 2019 dosáhla na všech mobilních platformách miliardu stažení. Úroveň zaujetíí je také poměrně vysoká, protože uživatelé údajně stráví v aplikaci průměrně 52 minut denně.

8. 10. 2019

Jak The Financial Times získává předplatitele již od teenagerského věku

The Financial Times expanduje tak, aby zapůsobil na studenty tím, že vytváří cílenější obsah, prostřednictvím novela vydáváním deskové hry. Jedním z výsledků je, že zavedení pravidelných čtenářských návyků u mládeže pokračuje předplatným jednoho z univerzitních studentských balíčků nabízených Financial Times (FT).

2. 10. 2019

Ani po roce není pro Jamala Khashoggiho spravedlnost

Světový tisk i nadále požaduje spravedlnost pro saúdského novináře zavražděného v Turecku agenty vyslanými ze Saudské Arábie. Všeobecně se bere za pravdu, že se tak stalo podle příkazů nejvyšších autorit země.

30. 9. 2019

Každoroční World News Media Congress proběhne v roce 2020 ve Španělsku

Světová asociace vydavatelů novin a zpravodajsktví (WAN-IFRA) vyzývá vydavatele z celého světa, aby se zúčastnili 72. World News Media Congressu, 27. World Editors Forum a 4. summitu Ženy v tisku, který se bude konat ve španělské Zaragoze ve dnech 17. až 19. června 2020. Výroční setkání světového tisku proběhne ve spolupráci s jednou z předních španělských mediálních a technologických společností Henneo, která v roce 2020 oslaví 125. výročí svého založení. Kongres se bude konat v centru Congreso de Zaragoza.

29. 9. 2019

Redakce z celého světa oslavily Světovým dnem zpravodajství pozitivní dopad profesionální žurnalistiky na své komunity

Čtyřicet redakcí oslavilo pozitivní dopad profesionální žurnalistiky na své komunity v průběhu Světového dne zpravodajství, která se konal v sobotu 28. září. Ve věku dezinformací má Světový den zpravodajství za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o klíčové úloze, kterou hrají redakce a novináři při poskytování důvěryhodných a spolehlivých zpráv a názorů veřejnosti, s cílem pomoci lidem pochopit - a zlepšit - rychle se měnící svět kolem nich.

19. 9. 2019

Washington Post vytváří reklamní síť pro vydavatele, aby mohli využívat technologii, jakou disponují platformy

Washington Post představí produkt Zeus Prime, který společnostem umožní nakupovat automatizované reklamy v reálném čase, podobně jako umožňují platformy Big Tech. Zeus bude také podporovat novou reklamní síť, která zahrne další vydavatele.

18. 9. 2019

Vydavatelé podporují pozici České republiky k polské žalobě na autorskoprávní směrnici

Polsko podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu, která směřuje ke zrušení platnosti na jaře přijaté evropské směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Hlavním důvodem je paragraf 17, který se týká odpovědnosti platforem za bránění šíření nelegálního obsahu umisťovaného na nich uživateli bez ohledu na dodržování autorského práva.

17. 9. 2019

Severský válečník: transformace příjmových modelů ve vydavatelství Schibsted

Mezinárodní federace vydavatelů časopisů FIPP v rámci přípravy 42. světového kongresu časopiseckých médií, který se uskuteční ve dnech 12. až 14. listopadu 2019 v Las Vegas realizovala interview s některými řečníky, kteří na kongresu vystoupí. Tato interview jsou postupně publikována na webové stránce FIPP. Jeden z rozhovorů se uskutečnil s Torem Jacobsenem, ředitelem renomovaného norského vydavatelství Schibsted pro otázky zákazníků.

17. 9. 2019

Světový den zpravodajských médií 28. září 2019

28. září vyhlásilo Světové fórum šéfredaktorů WEF působící v rámci Světové asociace novin a vydavatelů zpravodajství WAN-IFRA spolu s Canadian Jourmalism Foundation Světovým dnem zpravodajských médií. Na 28. září každoročně připadá Mezinárodní den svobodného přístupu k informacím pořádaný UNESCO. Vyhlašovatelé se rozholi uspořádat letos Světový den zpravodajských médií v návaznosti na předchozí úspěšné akce, které uspořádala Canadian Jourmalism Foundation v létech 2018 a 2019 při příležitosti Světového dne svobody tisku.