Unie vydavatelů
noviny | časopisy | internet

Aktuality

archív >
21. 9. 2017

Největší mediální společnosti v Evropě 2016/17

Vzhledem k tomu, že řeč o mediálních společnostech pokračuje s výrazným negativním podtónem tváří v tvář pokračující dominanci z Facebook / Google / Amazon, je zajímavé vidět, že všechny zprávy nejsou špatné, pokud se jedná o inteligentní moderní mediální společnosti.

19. 9. 2017

Eurokomisař Oettinger vyzývá vydavatele k žalobě proti ARD a ZDF

Günter Oettinger sice již není odpovědný jako evropský komisař za oblast digitální ekonomiky, ale stále se tuto tématiku zajímá a radí vydavatelům, aby se obrátili se stížností na Evropskou komisi proti německým veřejnoprávním televizím ARD a ZDF.

19. 9. 2017

Odpověď vydavatelství G+J na současné výzvy

Jako jedno z předních evropských vydavatelství prochází Gruner + Jahr obdobím významného přechodu. Julia Jäkel, generální ředitelka, uvádí, jak to podnik dosud dokázal a načrtává cestu do budoucna, ve svém rozhovoru s reportérem FIPP Jonem Watkinsem před 41. světovým kongresem FIPP, kde vystoupí…

19. 9. 2017

Diskuse o ePrivacy v Evropském parlamentu pokračuje

DStínové setkání o návrh nařízení o ePrivacy probíhají v Evropském parlamentu ve výborech LIBE, ITRE, IMCO a JURI. Tyto stínové schůzky určí výsledné kompromisní pozměňovací návrhy.

19. 9. 2017

Autorská práva: Diskuse Rady Evropy a novinky z Evropského parlamentu

Pracovní skupina pro duševní vlastnictví v Radě projednala první návrh kompromisního textu estonského předsednictví o autorských právech na zasedání, které proběhlo 11. a 12. 9. 2017.